Cestou pohádek

Pásmo terapeutických pohádek pro vás a vaše děti

Protože výchova dítěte ve složité životní situaci či výchova dítěte s obtížemi není vždy jednoduchá, rozhodli jsme se udělat něco pro její zjednodušení.

Poslech pohádek je příjemně stráveným časem a v jejich zápletce se objevuje pomoc s návodem jak dále. Každá pohádka je pomocníkem v tom, jak projít jednotlivým životním obdobím.

Pohádky vznikají se zaměřením na péči o dítě kojeneckého věku, o děti s ADHD, s autismem, s náročnější pubertou a jinými obtížemi.

ropusak

O Ropušákovi

Seznamte se s ropušákem, který bojoval se svým studem...

Velká medvědice

Pohádka o tom, jak zvládnout strach. Doporučujeme před spaním 😉

Nenechejte si ujít už žádnou z našich pohádek

V zábavném podání Vládi Kose (Divadlo ODVAZ) a s jedinečným hudebním doprovodem Mikiho Kaluse.

logo_OPZ_barevne_CZE

Pohádky vznikají jako inovace sociální práce. Díky pohádkám s příjemným hudebním doprovodem a krásnými ilustracemi si tak odborníci mohou zjednodušit a především zpříjemnit práci s dětmi a rodiči, či ji obohatit o vývojový pohled, na kterém jsou pohádky postaveny.

Pohádky vás provedou lesem plným zvířátek. Seznámíte se se zamilovanými medvědy, kteří čekají miminko, ale ne vše je u nich tak, jak by čekali. Nebo se sovím hnízdem, kde se máma sova snaží utišit malého sovíčka. Nebudou chybět ani rozdivočené veverky, moudrý dub a dospívající ježek, který se učí zacházet se svými ostrými bodlinami.

,,Dneska jde táta domů, už bude večer a těší se, čím malého Míšu překvapí. Už z dálky slyší křik a pláč. Máma medvědice ho vítá a ukazuje tátovi na rozházené hračky na zemi, všude je nepořádek. Ale kde je Míša? Ani nepřišel tátu přivítat. Zalezl si úplně dozadu a zachumlal se do všech větví a listí, aby ho nebylo vůbec vidět. Občas se z hromádky ozve jen zavrčení a někdy vykopne chlupatá malá medvědí noha. Máma je unavená z toho dnešního běhání a hlídání.“ 

Pokud chcete vědět, jak to s malým Míšou a dalšími hrdiny dopadne, přijďte na představení.

Konference Mezi námi

6.–7. 10. 2020

Inovace v sociální práci aneb cestou pohádek a příběhů, reg.č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015196