Cestou pohádek

Pásmo terapeutických pohádek pro vás a vaše děti

Protože výchova dítěte ve složité životní situaci či výchova dítěte s obtížemi není vždy jednoduchá, rozhodli jsme se udělat něco pro její zjednodušení.

Poslech pohádek je příjemně stráveným časem a v jejich zápletce se objevuje pomoc s návodem jak dále. Každá pohádka je pomocníkem v tom, jak projít jednotlivým životním obdobím.

Pohádky vznikají se zaměřením na péči o dítě kojeneckého věku, o děti s ADHD, s autismem, s náročnější pubertou a jinými obtížemi.

Cestou pohádek a příběhů KE STAŽENÍ

Nabízíme ke stažení knížky pro děti i rodiče, metodiku práce s pohádkovými příběhy a pomůcky pro práci s klienty (omalovánky, kartičky) ve formátu pdf.

Zaposlouchejte se do pohádek

O Sovíčkovi

Záměrem terapeutických příběhů o Sovíčkovi je přinést vašemu klientovi možnost prožít si znovu nebo zcela nově pocity bezpečí, lásky, přijetí a naděje.

Dej mi!

Jak zvládnout období vzdoru – tipy pro rodiče

Vaše Zrzička

Pohádka (nejen) pro rodiče neklidných a hyperaktivních dětí

Nenechejte si ujít už žádnou z našich pohádek

V zábavném podání Vládi Kose (Divadlo ODVAZ) a s jedinečným hudebním doprovodem Mikiho Kaluse.

logo_OPZ_barevne_CZE

Pohádky vznikají jako inovace sociální práce. Díky pohádkám s příjemným hudebním doprovodem a krásnými ilustracemi si tak odborníci mohou zjednodušit a především zpříjemnit práci s dětmi a rodiči, či ji obohatit o vývojový pohled, na kterém jsou pohádky postaveny.

Pohádky vás provedou lesem plným zvířátek. Seznámíte se se zamilovanými medvědy, kteří čekají miminko, ale ne vše je u nich tak, jak by čekali. Nebo se sovím hnízdem, kde se máma sova snaží utišit malého sovíčka. Nebudou chybět ani rozdivočené veverky, moudrý dub a dospívající ježek, který se učí zacházet se svými ostrými bodlinami.

Inovace v sociální práci aneb cestou pohádek a příběhů, reg.č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015196