Aktuality

Právě vyšel 9. Kolibřík!

Právě vyšel 9. Kolibřík!

Covid neCovid, nic nás nezastaví ve vydávání nových čísel našeho bulletinu Kolibřík. A jsme hrdí na to, že vám můžeme představit jeho již deváté číslo!

Hlavní téma tohoto čísla jsou PORUCHY CHOVÁNÍ. Může vůbec být chování porouchané? Snažíme se, aby rodiče nevnímali odborníky jako opraváře svých dětí, a teď vyrukujeme s takovou nálepkou! No, vše má svá krycí jména.

V listopadovém čísle se tedy podíváme na hranici pravidel, morálky, slušnosti a dopadu jejich porušení.

--- ČÍST DÁL ---
Mezi námi 2020 – Jak bylo v Jazzu

Mezi námi 2020 – Jak bylo v Jazzu

Mezi námi děláme proto, abychom mohli společně pracovat a sdílet napříč světem zdravotním, sociálním a školským, a také napříč světem odborníků, rodičů a dětí. No a bez kultury by to byla nuda!

Někdy to nejde jinak, než se předběhnout. A tak jsme předběhli nouzový stav a setkali se 4. 10. 2020 na workshopech s rodiči v Jazz klubu. Atmosféra byla nezapomenutelná… 

--- ČÍST DÁL ---
A máme tu 8. Kolibříka!

A máme tu 8. Kolibříka!

S neskrývanou radostí oznamujeme, že jsme právě vydali již osmé číslo našeho bulletinu Kolibřík!

Nosným tématem tohoto čísla je PSYCHOSOMATIKA. Tento přístup považuje za jeden ze svých pilířů zvažování rodiny jako systému, jako přímou, byť často neviditelnou spojnici těla, emocí, rodiny, psychiky… duše. Ponořte se do nekonečných a fascinujících spojitostí, které vytvářejí magii psychosomatiky, a činí z ní tak nástroj vskutku kouzelný!

--- ČÍST DÁL ---
Vyšel sedmý Kolibřík!

Vyšel sedmý Kolibřík!

V pondělí 21. 6. vyšlo letos druhé a v pořadí už sedmé číslo našeho bulletinu Kolibřík!

Toto číslo patří tématu deprese u dětí. I když se mnoho lidí domnívá, že děti depresemi nemohou trpět, tak je tomu bohužel naopak. Proto se v tomto číslo dočtete třeba o tom, jaké jsou varovné signály deprese u dětí, jak jsou rozdílné její projevy u dětí a dospělých, kdy a jak se s depresí u dětí setkávají školní psychologové, dětští psychiatři a další odborníci na dětskou duši.

--- ČÍST DÁL ---
Cestou pohádek – naše nová aktivita

Cestou pohádek – naše nová aktivita

Protože výchova dítěte ve složité životní situaci či výchova dítěte s obtížemi není vždy jednoduchá, rozhodli jsme se udělat něco pro její zjednodušení.

Poslech pohádek je příjemně stráveným časem a v jejich zápletce se objevuje pomoc s návodem jak dále.

Tvoříme jednu sérii pro děti a jednu pro vás – pro rodiče!

--- ČÍST DÁL ---