Jednodenní Mezi námi 2021

Drazí rodiče, drazí odborníci, zveme Vás na letošní jednodenní Mezi námi. Pokud nám to nařízení dovolí, uvidíme se osobně, opět s živou hudbou v příjemném prostředí Střelnice. Navíc s nakladatelstvím Pasparta. Pokud ne, přesuneme se do ZOOM prostoru, s čímž již máme dobrou zkušenost. Loni nás bylo v ONLINE prostoru 190! Díky za to!

4. ročník konference Mezi námi 27. 5. 2021

Letošní téma jsme se rozhodli zacílit především na význam nemoci v psychosomatickém kontextu, a tak nemůže být hlavním hostem nikdo jiný než legendy české rodinné terapie: Ludmila Trapková a Vladislav Chvála.

Po jejich přednášce společně budeme sdílet to, co se nám již osvědčilo, a to ve facilitovaných skupinkách. S průniky psychosomatiky a sociální práce nás poté seznámí Petra Hálková.

Novinkou bude příspěvek Michala Černého (autor knihy ONLIFE) zaměřený na hodnocení informací ohledně výchovy dítěte s autismem. Příspěvek je zpracován na základě konkrétní kazuistiky. Posuneme se tak mezioborově na pole informačních technologií a budeme hledat síto v nepřeberném moři dat.

Rozmanitost ročníku dokreslí alternativní komunikace, motivační pohovory a představení nadačních fondů ABAKUS a Zlatá Rybka. Zlatá rybka je nezisková organizace, která šestým rokem plní přání dětem od 3 do 18 let s život ohrožujícím onemocněním a onemocněním s nejistou prognózou. Snahou Zlaté rybky je, aby každé dítě s takovýmto onemocněním v České republice mělo možnost splnit si svoje velké přání. Cílem příspěvku je představit poslání a činnost organizace.

Večer bude patřit vrcholu roční práce Rovnováhy na terapeutických pohádkách – přijďte s námi pokřtít dvě nové knihy, jejichž kmotrem se stane Norbert Lichý.